Ewa Górska-Derkacz

Ewa Górska-Derkacz

Pomysłodawczyni i założycielka GADUŁKOWA

logopeda, pedagog specjalny, pedagog terapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, provider Johansen IAS, glottodydaktyk

Od kilkunastu lat pracuję z dziećmi jako specjalista w wyżej wymienionych dziedzinach. Prowadzę konsultuje z rodzicami, na których wspólnie zastanawiamy się jak pomóc dziecku w pokonywaniu trudności. Bardzo cenię sobie współpracę z rodzicami i zawsze mocno zabiegam o to, by byli oni czynnymi uczestnikami terapii.

Spotykając się z dzieckiem staram się patrzeć na nie wieloaspektowo, uwzględniając wszelkie możliwe czynniki, które mają wpływ na aktualne problemy dziecka. Dlatego swoją terapię prowadzę w sposób interdyscyplinarny czerpiąc wiadomości i umiejętności z wielu dziedzin i metod.

Uważam, że w pracy specjalisty bardzo ważny jest kontakt z innymi wykwalifikowanymi osobami. To pozwala patrzeć na dziecko kompleksowo i pozwala tak kierunkować terapię by była ona jak najbardziej skuteczna. Jestem bardzo dumna z tego, że w Gadułkowie są takie osoby i że nawzajem będziemy się wspierać.

Ponieważ wiem, jak szybko i często zmieniają się wymagania wobec dzieci, realia szkolne i życiowe na bieżąco uczestniczę w różnych formach doskonalenia zawodowego, by móc w sposób kompetentny i trafny wspomagać dzieci i ich rodziców w ich działaniach.

Wspomagam także osoby dorosłe, u których komunikacja jest z jakiegoś powodu zaburzona. Staram się poprzez wykonywanie masażu logopedycznego (jeśli to konieczne) oraz ćwiczenia wspomagające pomóc im w nawiązywaniu komunikacji słownej, bądź alternatywnej, tak by na nowo mogły porozumiewać się z otoczeniem.

Prowadzę również konsultacje dla rodziców małych dzieci: noworodków i niemowląt. Zaopiekowanie się najmłodszymi dziećmi cenię sobie szczególnie. Pomagam rodzicom rozwikłać zagadki, które są związane z trudnościami w karmieniu piersią, rozszerzaniu diety. Oceniam budowę anatomiczną jamy ustnej, w tym wędzideł jamy ustnej:  języka, wargi górnej, policzków. W razie konieczności pomagam w przygotowaniu dziecka do zabiegu korekty, a także opiekuję się pacjentem po. Maluchy zajmują w mojej ścieżce zawodowej szczególne miejsce, dlatego stale uczestniczę w szkoleniach, warsztatach podwyższających moje kompetencje zawodowe w tym zakresie.

Prywatnie mama Huberta i Dorotki. Miłośniczka koni i jeździectwa.

Serdecznie zapraszam do umawiania konsultacji.

Polub nas na Facebooku